Η Εσκίχεριρ έκανε την έκπληξη της 27ης αγωνιστικής στην Τουρκία, καθώς η ουραγός επικράτησε στην παράταση της Μπεσίκτας με 82-81!

Η Μπεσίκτας ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και πήγε στα απόδυτήρια μπροστά στο σκορ με 40-50. Στο δεύτερο μέρος η Εσκίσεχιρ έπαιξε εκπληκτική άμυνα και κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά και να περάσει  μπροστά με 75-71 στο 38ο λεπτό. Η Μπεσίκτας με δύο αναπάντητα καλάθια ισοφάρισε και έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί οι γηπεδούχοι έδειξαν να έχουν μεγαλύτερη θέληση για την νίκη και πήραν την νίκη πιό εύκολα από όσο δείχνει το τελικό 82-81.

Ο Μάρκους Χέσλιπ είχε 30 πόντους και 12 ριμπάουντ, όντας ο άνθρωπος του ματς. Ο Ράιαν Μπρόεκχοφ με 18 πόντους ξεχώρισε από την Μπεσίκτας.