Λε Μαν και Ροάν εκμεταλλεύτηκαν τις έδρες τους κι ισοφάρισαν τις σειρές σε 1-1. Πλέον, και στα δύο ζευγάρια τα πάντα θα κριθούν σε τρίτο και τελευταίο παιχνίδι, με τις Βιλερμπάν και Σαλόν Σαονέ αντίστοιχα να έχουν το πλεονέκτημα, αφού θα αγωνιστούν μπροστά στο κοινό τους.

Στα σημερινά παιχνίδια, η Λε Μαν σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, όπου κυριάρχησαν οι άμυνες των δύο ομάδων κι η αστοχία, επικράτησε της Βιλερμπάν με 63-55, έχοντας για κορυφαίους τους Ουάσιγκτον (11π), Μπατίστα (10π) και Σι (11π), ενώ από τη Βιλερμπάν ξεχώρισαν για ακόμα έναν αγώνα ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Άλεξ Άκερ με 13 πόντους και 6 ριμπάουντ σε 25 λεπτά κι ο Αμάρα Σι με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ σε 234 λεπτά συμμετοχής.

Στον άλλο αγώνα, η Ροάν νίκησε την Σαλόν Σαονέ με 84-72, χάρη στο εξαιρετικό ποσοστό της από τα 6,75μ (13/26, 50%). Οι γηπεδούχοι, που δεν έχασαν το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα, είχαν σε εξαιρετική βραδιά τους Κόλινς (23π), Γκρέι (18π) και Γκράντιτ (14π).  Από την άλλη, οι Γουίλιαμς (17π) και Σιλμπ (15π) προσπάθησαν αλλά δεν ήταν αρκετοί για την ομάδα τους, που εξακολουθεί να έχει τον πρώτο λόγο στη σειρά.