Ολοκληρώθηκε το φετινό Copa Del Rey που έγινε στην Βιτόρια με την Ρεάλ Μαδρίτης να παίρνει μία μεγάλη νίκη στον τελικό απέναντι στην Βαλένθια με 97-95 και αναδείχθηκε Κυπελλούχος Ισπανίας!

Οι «νυχτερίδες» ήταν ανταγωνιστικές σε όλο το ματς και αυτό φάνηκε και στο πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι 47-45 υπέρ της Ρεάλ. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά μειώθηκε στον πόντο (74-73), ενώ το «θρίλερ» καλά κράτησε ως το τέλος όπου τα μεγάλα σουτ του τεράστιου Γιουλ και ο κομβικός Ράντλοφ έδωσαν τον τίτλο στους μαδριλένους με 97-95.

Κορυφαίος παίκτης του τελικούς και όλου του τουρνουά αναδείχθηκε ο Γιουλ με 22 πόντους και 4 ασίστ, ενώ είχε μεγάλη συμπαράσταση από τον Άντονι Ράντολφ με 20 πόντους και 7 ριμπάουντ και από τους Αγιόν (18π.) και Κάρολ (14π.). Από την Βαλένθια διακρίθηκε ο απίστευτος Ντούμπλιεβιτς με 28 πόντους και 5 ριμπάουντ.