Η Αρμάνι Μιλάνο έκανε το 2Χ2 στο ιταλικό πρωτάθλημα καθώς επικράτησε της Αβελίνο με σκορ 87-81, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Τζαμέλ ΜακΛίν.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η πρωταθλήτρια Ιταλίας μπήκε πιο δυνατά καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα. Στην δεύτερη περίοδο όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν (31-31) τρομάζοντας για λίγα λεπτά την Αρμάνι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «Μιλανέζοι» κατάφεραν να ελέγξουν και πάλι το ρυθμό φτάνοντας τη διαφορά στο +12(66-54) και από εκείνο το σημείο και μετά ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν από την Αβελίνο.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Τζαμέλ ΜακΛίν με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ 12 πόντους πέτυχε ο Μάτσβαν.

Πρώτος σκόρερ για την Αβελίνο ήταν ο Κίριλο Φεσένκο έχοντας 22 πόντους και ακολούθησε ο Τόμας με 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-21, 40-38, 66-54, 87-81.