Ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική του Ιταλικού Πρωταθλήματος με την Βενέτσια του Μάικ Μπράμος να κάνει περίπατο απέναντι στην Πέζαρο και την Αρμάνι Μιλάνο να δυσκολεύεται πολύ να κερδίσει εντός έδρας την Τορίνο.

Στο ματς της ομάδας του Έλληνα διεθνή γκαρντ/φόργουορντ οι γηπεδούχοι δεν ήταν καλοί στο πρώτο μέρος΄(42-36), όμως στο δεύτερο χάρη στην άμυνα τους κέρδισαν με μεγάλη άνεση την Πέζαρο με 85-61. Κορυφαίοι για τους νκητές ήταν ο Πέριτς με 21 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Ετζίμ με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ. Ο Μάικ Μπράμος είχε 8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στο παιχνίδι της Αρμάνι στο «Forum» με την Τορίνο οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν απόλυτα ανταγωνιστικοί σε όλο το ματς, απλά το -8 (43-35) του ημιχρόνου ήταν δύσκολο να καλυφθεί ώστε να πάρουν το διπλό. Στο τελευταίο 4λεπτο η Αρμάνι καθάρισε την νίκη με μεγάλα σουτ και άμυνα και το ματς έληξε 81-74.

Καλύτεροι για τους Πρωταθλητές ήταν ο ΜακΝίλ που έκανε double double με 14 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Χίκμαν με 17 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Σάντερς με 15 πόντους.