Στην κορυφή παρέμεινε και αυτή την αγωνιστική η Αρμάνι Μιλάνο, επικρατώντας σχετικά εύκολα της Μπρέσια. Στο τέλος ηττήθηκε η Βενέτσια σε ένα δυνατό αγώνα κόντρα στην φορμαρισμένη Ρέτζιο Εμίλια.

Η Αρμάνι Μιλάνο παίζοντας για άλλη μια φορά εντυπωσιακό μπάσκετ, παρέσυρε και την Μπρέσια στο Φόρουμ. Μπορεί στο πρώτο μέρος να αντιμετώπισε δυσκολίες, και το σκορ να ήταν πολύ κοντά, παρόλα αυτά στο δεύτερο μπήκε με αυτοπεποίθηση και συγκέντρωση φτάνοντας την διαφορά στους 12. Στην τέταρτη περίοδο έλεγξε το ρυθμό και κατάφερε να επικρατήσει με 14 πόντους (93-79). Καθοριστικός σε πολλά σημεία οι Τσιντσιαρίνι (14π., 2ασ., 2κλ. 2λ.) και Μίλαν Μάτσβαν (13π., 4ρ.). Θετικός και ο Σάντερς (11) που έβγαλε ενέργεια στο παρκέ δίνοντας άλλη ώθηση στην ομάδα. Από την άλλη η Βενέτσια συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις και με 3 σερί ήττες έπεσε στην τρίτη θέση. Αυτή τη φορά γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Ρέτζιο Εμίλια. Ο αγώνας εξελίχθηκε σε “θρίλερ” στο τέλος, με την Ρέτζιο να σκοράρει στο τελευταία δεύτερα και να πανηγυρίζει μια σπουδαία νίκη (73-74). Σε μεγάλο βαθμό το παιχνίδι χάθηκε στο κακό δεύτερο δεκάλεπτο της Βενέτσια (11-25). Ο Μάικ Μπράμος (Βενέτσια) έπαιξε 35′ και είχε 9 πόντους (0/2δ., 3/7τρ.), 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ένα λάθος και 3 ασίστ.

Σάσαρι – Καντού 80-65

Αβελίνο – Πέζαρο 79-62

Κάπο ντ’Ορλάντο – Τρέντο 63-71

Κρεμόνα – Τορίνο 117-82

Μιλάνο – Μπρέσια 93-79

Μπρίντεζι – Βαρέζε 80-58

Βενέτσια – Ρέτζιο Εμίλια 73-74