Με παιχνίδι… προετοιμασίας για τη σειρά με τον Παναθηναϊκό, έμοιαζε το ματς της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο Μινσκ, με τους παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη να έχουν εύκολο έργο, όπως φαίνεται και από το επιβλητικό 68-109 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα. Η «ομάδα του στρατού», συνάντησε αντίσταση ουσιαστικά για ένα δεκάλεπτο, με το σκορ να είναι τότε στο 18-23, αλλά αμέσως πάτησε «γκάζι», με το ημίχρονο να κλείνει στο 36-53 και όλα ύστερα να γίνονται πολύ απλά.

Για την ΤΣΣΚΑ που κατάφερε παράλληλα να δώσει «ανάσες» σε μερικούς της παίκτες-κλειδιά, ο Μανουτσάρ Μαρκοϊσβίλι ήταν πρωταγωνιστής με τους 20 πόντους που πέτυχε, με τον Αντρέι Κιριλένκο να ακολουθεί με 16 πόντους. Οι Λευκορώσοι είχαν ως μοναδικούς διασωθέντες τους Τζάστιν Γκρέι και Αλιάκσαντρ Κουντραουτσάου, με 20 και 12 πόντους αντίστοιχα. Με αυτόν τον τρόπο, οι Μοσχοβίτες πέτυχαν και την 26η νίκη τους σε 32 αγώνες της φετινής VTB League, όντες στην πρώτη θέση με τέσσερις νίκες διαφορά μεν, τρεις αγώνες περισσότερους δε από τις δεύτερες Χίμκι και Λοκομοτίβ Κουμπάν.