Προβάδισμα πήρε η Σολέ για την είσοδο της στην 8αδα του γαλλικού πρωταθλήματος, αφού “διέλυσε” πριν από λίγο εντός έδρας την Ορλεάν, με 82-51! Από την θέση συνεχίζει η Σολέ (15-14 ρεκόρ), ενώ οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στην θέση (14-15 ρεκόρ).

Οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για την νίκη από νωρίς, αφού στην  περίοδο ήταν μπροστά στο σκορ, με 22-16 και στο 2ο δεκάλεπτο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, πηγαίνοντας στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ, με 15 πόντους διαφορά (39-24). Στην επανάληψη, οι παίκτες της Ορλεάν έμοιαζαν να τα έχουν… χαμένα (62-38 3η περίοδο). Δεν αντέδρασαν σε κανένα σημείο του αγώνα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μία πολύ εύκολη νίκη, με 31 πόντους διαφορά (82-51).

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές, ο Σούχου με 17 πόντους, ενώ ακολούθησαν ο Σλότερ και ο Τζομπί  με 16 αντίστοιχα. Για την Ορλεάν ξεχώρισε ο Γκρινί με 15 πόντους και ο Ντάϊαλς με 13.