Με τον Νίκο Ζήση να αγωνίζεται για 20 λεπτά και να έχει 8 πόντους (2/2 βολές, 3/5 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ) η Μπάμπεργκ επικράτησε της Όλντενμπουργκ με 89-76 και έφτασε στην τέταρτη νίκη της νίκη στο πρωτάθλημα. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο του ημίχρονο (44-41), με την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι, να καθαρίζει τη νίκη στο τρίτο δεκάλεπτο.

Για τους πρωταθλητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπράντλεϊ Ουαναμέικερ με 15 πόντους, ενώ 14 πόντους είχε ο Νίκολο Μέλι. Για τους ηττημένους, ο Αμερικανός σέντερ, Μπράιαν Κβάλε είχε 18 πόντους (9/14 διπ., 9 ριμπ.).

Στο έτερο παιχνίδι της ημέρας, η Μπάγερν επικράτησε με άνεση της Μπειρούθ με 94-65, με την ομάδα του Σβέτισλαβ Πέσιτς να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Για τους «Βαβαρούς» ο Νιχάντ Τζέντοβιτς είχε 14 πόντους, ενώ για το συγκρότημα του Μάικλ Κοχ ο Τζέφρει Ξαβιέ είχε 13 πόντους με 4/15 σουτ.