Καλύτερο ξεκίνημα στα ημιτελικά δεν μπορούσε να φανταστεί η Ναντέρ, η οποία έσπασε την έδρα της Σαλόν Σαονέ από το πρώτο κιόλας παιχνίδι της σειράς, κερδίζοντας με 84-81. Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Ντέιβιντ Λάιτι με 25 πόντους σε 38 λεπτά συμμετοχής, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σελντέν Ουίλιαμς, ο οποίος πέτυχε 20 πόντους με 10/13 δίποντα!

Οι φιλοξενούμενοι, αν εξαιρέσουμε το δεύτερο δεκάλεπτο, ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι και δίκαια έφτασαν στη νίκη. Προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 8 πόντους (29-21), διατήρησαν την ψυχραιμία τους όταν η Σαλόν Σαονέ είχε το καλό της διάστημα και πέρασε μπροστά (45-40), και στο τέλος βρήκαν τις λύσεις σε άμυνα κι επίθεση για να φτάσουν σε αυτό το σπουδαίο διπλό.