Με εντός έδρας νίκη συνέχισε την πορεία της στο ισπανικό πρωτάθλημα η Ομπραντόιρο που επικράτησε της Σαραγόσα με τελικό σκορ 82-67, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 3η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά την αναμέτρηση  και κατάφεραν να προηγηθούν από πολύ νωρίς με διψήφια διαφορά(24-12). Η δεύτερη περίοδος άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι κατάφεραν να κατεβάσουν την διαφορά, με την ανάπαυλανα βρίσκει το σκορ στο 39-30. Η Ομπραντόιρο ξεκίνησε καλύτερα και στο β’ μέρος και βασιζόμενη στην πολύ καλή επιθετική της λειτουργία ανέβασε την διαφορά στους 15(65-50) πριν την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου. Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στα τελευταία λεπτά, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 82-67.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Άνταμ Βαζίνσκι που τελείωσε την αναμέτρηση με 30 πόντους και 6 εύστοχα τρίποντα. Για τους ηττημένους, ο Στέβαν Γέλοβατς πέτυχε 18 πόντους.