Παρά την απουσία των διεθνών της, που βρίσκονται σε άδεια μετά την λήξη του Ευρωμπάσκετ, η ΤΣΣΚΑ επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση της Εφές Αναντολού, με τελικό σκορ 76-72.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο μισό του αγώνα, με την ανάπαυλα να βρίσκει τους Ρώσους μπροστά στο σκορ με διψήφια διαφορά(43-54). Η ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς επέστρεψε στην αναμέτρηση πραγματοποιώντας εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ περιόδου 15-3, ανακτώντας έτσι το προβάδισμα με 58-57. Στα τελευταία δέκα λεπτά οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά, με την ΤΣΣΚΑ να φτάνει στην επικράτηση, χάρη στην ψυχραιμία του Αμερικανού Άαρον Τζάκσον από την γραμμή των βολών, στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Από του νικητές ξεχώρισε ο Αμερικανός γκαρντ, Άαρον Τζάκσον, με 13 πόντους, ενώ οι Κουλάγκιν και Κορόμπκοβ πέτυχαν από 12. Από την πλευρά των ηττημένων, ξεχώρισε ο Γρέιντζερ με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 43-54, 58-57, 72-76.