Η Μέντι Μπέιροθ ήταν η νικήτρια στην εντός έδρας αναμέτρηση με τους Ουόλτερ Τάιγκερς στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλη του την διάρκεια, με τους γηπεδούχους να ξεκινούν καλύτερα(19-16) και τους φιλοξενούμενους να κλείνουν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 29-32. Οι εναλλαγές ήταν διαρκείς και στο δεύτερο μέρος, με την αναμέτρηση να κρίνεται ουσιαστικά στα τελευταία λεπτά. Η δύο ομάδες βρέθηκαν στην ισοπαλία(68-68) με περίπου 5 λεπτά να απομένουν για το τέλος.  Ο Τζέφρι Ξαβιέρ με εύστοχο δίποντο 11 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έδωσε προβάδισμα 7 πόντων(80-73) στου γηπεδούχους, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 82-75. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ξαβιέρ με 23 πόντους, με τον Ουίλιαμ Μπιούφορντ να πετυχαίνει 24 από πλευράς ηττημένων.