Την εκτός έδρας νίκη, που την ανέβασε στη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έκανε η Μπάνβιτ, εναντίον της Τόφας, με 77-76. Έτσι λοιπόν, στην τελευταία της αγωνιστική πριν τα τουρκικά πλέι οφ, η Μπάνβιτ (25-5 ρεκόρ) προσπέρασε την Φενέρμπαχτσε (24-6 ρεκόρ). Η Τόφας (ένα παιχνίδι λιγότερο), ισοβαθμεί με την Γκαζιάντεπ (12-18 ρεκόρ) στην θέση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, καταφέρνοντας στην περίοδο να ξεφύγουν με 8 πόντους διαφορά (21-13). Στο 2ο δεκάλεπτο, η Μπάνβιτ έκανε ότι ακριβώς η Τόφας στο 1ο δεκάλεπτο. Πολύ καλή άμυνα και ευστοχία στην επίθεση, για το 35-36 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν συνέχεια στο σκορ (58-59 3η περίοδο), με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο ψύχραιμοι στο τέλος και να πανηγυρίζουν τη νίκη, με 77-76.

Μεγάλη εμφάνιση για τους νικητές, ο Τσάρλς Εντουαρντς Ντέιβις με 22 πόντους (7/11 δίπ., 8/8 β.), 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 33’ συμμετοχής. Ακολούθησε, ο σχεδόν αλάνθαστος Κέναν Μπαϊράμοβιτς με 13 πόντους (4/5 δίπ., 1/1 τρίπ., 2/2 β.), 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 23’.

Για την Τόφας πρώτος σκόρερ ήταν, ο Κέναν Σιπάι με 16 πόντους (1/3 δίπ., 4/7 τρίπ., 2/2 β.), 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 29’ συμμετοχής. Καλός και ο Ινάν Κος με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ.