Η Εντιρνέ πήρε το ντέρμπι παραμονής κερδίζοντας εκτός έδρας την Αντάλια με 71-59. Η ομάδα του Χρήστου Ταπούτου έφτασε έτσι τις 5 νίκες, μία περισσότερη από την αντίπαλό της, που είναι προτελευταία στην βαθμολογία. Ο Έλληνας άσσος αγωνίστηκε 31 λεπτά έχοντας 6 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Επική ανατροπή για την Μπάνβιτ, η οποία κέρδισε εκτός έδρας την Μερσίν με 92-90 παραμένοντας έτσι στην πρώτη θέση με 18 νίκες σε 20 αγώνες. Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν να χάνουν με 14 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι με ένα επιμέρους σκορ 32-16 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Προσωρινά δεύτερη η Γαλατάσαράι, η οποία νίκησε εύκολα την Ερντερμίσπορ με 84-61.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής, η Άνκαρα κέρδισε την τελευταία Χατσετέπε εκτός έδρας με 92-85, ενώ η Τουρκ Τέλεκομ πέτυχε πολύ σημαντική νίκη (76-70), στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή, επι της Τόφας γυρίζοντας το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο.