Συνέχεια στην 26η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος, με την αναμέτρηση μεταξύ της τελευταίας του βαθμολογικού πίνακα, Χατσέτεπε, εναντίον της 11ης Γκαζιάντεπσπορ. Νικήτρια η Γκαζιάντεπσπορ, με 95-88. Μετά την εκτός έδρας νίκη, οι φιλοξενούμενοι ανεβαίνουν στην 10η θέση (10-16 ρεκόρ) απέχοντας μία νίκη από την 8αδα, ενώ οι γηπεδούχοι παραμένουν μόνοι στην 16η και τελευταία θέση, με ρεκόρ 4-22.

Το 1ο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο στις δύο ομάδες. Στην περίοδο ξεκίνησαν πολύ καλά οι γηπεδούχοι, αιφνιδιάζοντας την Γκαζιάντεπσπορ, καταφέρνοντας να προηγηθούν, με 21-15. Στο 2ο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς το καλάθι και με επιμέρους σκορ, 31-21, πέρασαν μπροστά, με 42-46 (ημίχρονο).

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες μπήκαν το ίδιο αποφασιστικά, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν την αναμέτρηση, 60-60 στο 26’, να μένουν όμως και πάλι πίσω στο σκορ, στο τέλος της 3ης περιόδου, με 70-74. Στο 4ο δεκάλεπτο, το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι (86-86 38’), με τους φιλοξενούμενους όμως στο τέλος να καταφέρνουν να πάρουν το “διπλό”, με 95-88.

Κορυφαίος για τους νικητές, ο Κόλινς με 21 πόντους (5/9 δίπ., 3/6 τρίπ.,2/4 β.), 2 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 34’ συμμετοχής, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Ντόρσεϊ πραγματοποιώντας νταμπλ-νταμπλ, με 16 πόντους (7/11 δίπ.) και 14 ριμπάουντ σε 36’.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν, ο Ντομινίκ Μαρς πραγματοποιώντας νταμπλ-νταμπλ, με 20 πόντους και 14 ριμπάουντ σε 35’ και ο Πόλατ Κάια με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 28’ συμμετοχής.