Ήττα με 89-84 υπέστη από τη Μπρίνιτζι η Βενέτσια στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Μόνο για μια περίοδο άντεξε η Βενέτσια. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 22-27 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια η Μπρίντιζι κυριάρχησε απόλυτα με αποτέλεσμα να πάρει την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα, όσες έχει και η Βενέτσια.

Άντριαν Μπανκς και Σκοτ Ντουράντ ήταν οι κορυφαίοι των νικητών με 20 πόντους έκαστος, ενώ από τη Βενέτσια πρώτος σκόρερ ήταν ο Πέριτς με 21, με τον Όουενς να προσθέτει 19. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Μάικ Μπράμος έχοντας 15 πόντους (1/1 β., 1/2 δίπ., 4/4 τρίπ.,), 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 26 λεπτά, χωρίς ωστόσο να αποτρέψει την ήττα για την ομάδα του.

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα, η Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε της Μπολόνια με 87-72 εντός έδρας, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας, εκεί όπου συγκατοικεί με την Πιστόια. Κορυφαίος για την ομάδα του Γιάσμιν Ρέπεσα ήταν ο Κρούνοσλαβ Σιμόν με 25 πόντους (5/7 τρίπ.), με τους Αλεσάντρο Τζεντίλε και Τζαμέλ ΜακΛιν να προσθέτουν από 17 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Ντέξτερ Πίτμαν με 16 πόντους.