Από το κακό στο χειρότερο πάει η Εφές Ανατολού στο Τουρκικό πρωτάθλημα καθώς μετά την ήττα από την Ουσάκ Σπορτίφ, γνώρισε νέα αποτυχία, αυτή την φορά από την ουραγό, Εσκισεχίρ με 81-79 για την 25η αγωνιστική.

Το παιχνίδι από το πρώτο λεπτό ήταν αρκετά αμφίροπο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τους παίκτες του Ίβκοβιτς να πηγαίνουν στα αποδυτήρια έχοντας ένα ελαφρύ προβάδισμα (36-37). Με την έναρξη της επανάληψης δεν άλλαξε κάτι δραματικά στον αγώνα με το προβάδισμα να αλλάζει διαρκώς χέρια και την γηπεδούχο ομάδα να βρίσκεται μπρστά με 78-72 1′ πριν το τέλος. Παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων, η Εσκισεχίρ άντεξε και πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη.

Ο Χέισλιπ είχε 20 πόντους για τους νικητές ενώ, 17 σημείωσε ο Σάριτς για την Ανατολού. Θετικός ο Περπέρογλου με 7 πόντους σε περίπου 22 λεπτά συμμετοχής.