Κανένα απολύτως πρόβλημα δε συνάντησε η Μπάμπεργκ κόντρα στην Άλμπα, την οποία νίκησε με το επιβλητικό  87-74 μέσα στο Βερολίνο για την 12η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, παίρνοντας από νωρίς τα ηνία της αναμέτρησης και μαζί μια διψήφια διαφορά ασφαλείας (10-20, 10′). Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, μάλιστα, προηγούνταν με 34-51, “καθαρίζοντας” ουσιαστικά το παιχνίδι. Στην επανάληψη, η Άλμπα Βερολίνου προσπάθησε να αντιδράσει μειώνοντας στους εννιά (56-65) οκτώ λεπτά πριν το τέλος, η Μπάμπεργκ ωστόσο πάτησε ξανά γκάζι και με ένα μικρό σερί 0-7 ξέφυγε με +16 (56-72), έξι λεπτά πριν τη λήξη, βάζοντας τέλος στις όποιες φιλοδοξίες των γηπεδούχων για ανατροπή.

Κορυφαίος των νικητών που μετρούν βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας, μετρώντας τρεις σερί νίκες (10-2 συνολικά), ήταν ο Ουάναμέϊκερ με 18 πόντους, ενώ ο Μίλερ πρόσθεσε 14 με το Στρέλνιεκς και τον Τάις να ακολουθούν με 12 και 10 πόντους αντίστοιχα. Στους διακριθέντες ήταν και ο Νίκος Ζήσης, με 10 πόντους (2/3 δίπ., 2/4 τρίπ.), 4 ασίστ, 2 ριμπάουντ κι ένα λάθος σε 26:19”. Από την ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς, που έπεσε στο 9-3, ξεχώρισαν οι Τέιλορ και Λόντσαρ με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 10-20, 34-51, 54-63, 74-87