Ο δεύτερος γύρος του κινέζικου πρωταθλήματος δεν ξεκίνησε με τον ιδανικότερο τρόπο για τους Fly Dragons. Η ομάδα του Ντράγκαν Ράτσα και του Γιάννη Ράπτη ηττήθηκε με 72-65 από τη Jiangsu σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι ως το φινάλε, καθώς ο νικητής κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά όταν και προηγήθηκαν στο σκορ με 12 πόντους. Στη συνέχεια όμως, οι “Δράκοι” βελτίωσαν την αμυντική τους εικόνα, έκαναν επιμέρους σκορ 19-4 και έκλεισαν το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα τριών πόντων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα λάθη των διαιτητών και η φθορά από τα φάουλ δεν επέτρεψαν στην ομάδα των ΡάτσαΡάπτη να διεκδικήσουν ως το τέλος την ανατροπή, γνωρίζοντας την ήττα. Παραμένει όμως σταθερά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και προετοιμάζεται για το επόμενο ματς κόντρα στη δυνατή Sitcuan του Στράτου Κουκουλεκίδη.