Ο Ερυθρός Αστέρας έχει μια από τις πιο δύσκολες, για τους αντιπάλους τους, έδρες στην Ευρωλίγκα και μάλιστα το απέδειξε και στην Αδριατική Λίγκα αφού έκανε ανατροπή, πέρνοντας την νίκη τελικά απέναντι στην Μόρναρ με σκορ 82-71.

Η ομάδα του Μαυροβουνίου έιχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και λίγο πριν τα μισά τα μισά της τρίτης περιόδου βρέθηκε να προηγείται με 52-38. Εκείνη την στιγμή οι γηπεδούχοι έδειξαν γιατί ήταν το φαβορί για το ματς και με μία μεγάλη αντεπίθεση τελείωσαν το ματς με επιμέρους σκορ 46-28 στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι οι ερυθρόλευκοι έφτασαν τις 20 νίκες χωρίς ήττα στην ABA Liga.

Ο Μάρκο Σιμόνοβιτς είχε 15 πόντους, με τον Τσαρλ Τζένκινς να προσθέτει 12 πόντους και να μοιράζει 7 ασίστ. Τέλος πολύ σημαντικός για την ομάδα των «ερυθρολεύκων» ήταν και ο Μίτροβιτς ο οποίος δεν βοήθησε στο σκοράρισμα(4 πόντους) αλλά μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοιράζοντας 5 ασίστ.