Εύκολη νίκη πέτυχε η Σαραγόσα εντός έδρας απέναντι στη Βαγιαδολίδ με 99-86 για το ισπανικό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν να χάνουν με 4 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (18-14), στη δεύτερη περίοδο ανέβασαν την απόδοσή του κι έστειλαν τη διαφορά σε διψήφια νούμερα. Το ημίχρονο έκλεισε με τη Σαραγόσα να προηγείται 9 πόντους (48-39).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πλησιάσουν και να απειλήσουν, οι γηπεδούχοι όμως ήταν σε πολύ καλή μέρα και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην τελική επικράτηση. Κορυφαίοι για τη Σαραγόσα ήταν οι Μάικλ Ρολ (20π) και Χενκ Νόρελ (22π), ενώ από τη Βαγιαδολίδ ξεχώρισε ο Ρομαν Μοντάνεθ (22π).

Με αυτή τη νίκη οι γηγπεδούχοι σκαρφάλωσαν στην τέταρτη θέση με 18 νίκες σε 30 αγώνες, όσες έχει κι η Βαλένθια, η οποία αγωνίζεται αύριο. Στις 17 νίκες βρίσκεται η Μπιλμπάο, έχοντας όμως δύο αγώνες λιγότερους.Αντίθετη πορεία ακολουθούν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έμειναν στην 16η θέση και τις 11 νίκες στο πρωτάθλημα.