Η Τουρκ Τέλεκομ έκανε την έκπληξη επικρατώντας της Εφές Ανατολού με 88-83, και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά, η οποία θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγούνταν με 44-39. Η Εφές αντιστάθηκε στην επανάληψη και μείωσε σε 82-81 δύο λεπτά πριν το τέλος. Η Τουρκ Τέλεκομ, όμως, άντεξε στην πίεση της ομάδας του Ντούσαν Ίβκοβιτς κι έτσι πήρε μια τεράστια νίκη με 88-83 επί της Εφές.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κρις Τζόνσον με 22 πόντους, με τον Μπεν ΜακΚόλεϊ να προσθέτει 15 πόντους (8 ριμπ.) Από την Εφές, η οποία παρατάχθηκε χωρίς τον Στράτο Περπέροργλου, ξεχώρισαν οι Νέναντ Κρστιτς και Ντάριο Σάριτς με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα.