Ακόμα μία νίκη πέτυχε η Λοκομοτίβ Κούμπαν, η οποία βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα. Αυτή τη φορά η ομάδα του Νικ Καλάθη κέρδισε την Σπαρτάκ Πριμόριε εκτός έδρας για το ρώσικο πρωτάθλημα με 94-89, φτάνοντας έτσι τις 8 νίκες σε 15 παιχνίδια κι ανεβαίνοντας προσωρινά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Ο Έλληνας άσσος ήταν θετικός έχοντας 9 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασσίστ σε 26 λεπτά παιχνιδιού.

Ο Εβγκένι Πασούτιν είδε την ομάδα του να μην δυσκολεύεται ιδιαίτερα απέναντι στη προτελευταία ομάδα του πρωταθλήματος και να χρειάζεται μόλις ένα ημίχρονο για να καθαρίσει το παιχνίδι, παίρνοντας μία διαφορά ασφαλείας (50-39). Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο σκορ αλλά δεν απείλησαν ουσιαστικά την Λοκομοτίβ Κούμπαν.