Αήττητη έμεινε η Σπαρτάκ Αγ. Πετρούπολης που επικράτησε πανεύκολα της Τσιμπόνα Ζάγκρεπ με σκορ 93-60 στο ματς του όγδοου γκρουπ. Η γηπεδούχος έχει το απόλυτο με πέντε νίκες σε πέντε αγωνιστικές. Πολύ καλή εμφάνιση του Λουκά Μαυροκεφαλίδη ο οποίος πέτυχε έξι πόντους, εφτά ριμπάουντ και από μία ασίστ και ένα κλέψιμο.

Η επικράτηση ήταν διαφαινόμενη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όπου το σκορ ήταν 51-23! Χαρακτηριστικό είναι πως η Τσιμπόνα στο δεύτερο δεκάλεπτο σημείωσε μόλις εννέα πόντους, έναντι των 25 της Σπαρτάκ!

Νικήτρια είναι και η Ούνικς Καζάν στο δεύτερο ματς της δεύτερης μέρας της πέμπτης αγωνιστικής του Γιουροκαπ, έναντι της Ζιελόνα Γκόρα (76-91).
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν γερά από τη πρώτη στιγμή στο ματς και κατάφεραν να προηγούνται και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (18-21) αλλά και στη διακοπή (41-45).

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Ούνικς Καζάν άνοιξαν την ψαλίδα και άφησαν πίσω τους γηπεδούχους με 15 πόντους. O Iαν Βουγιούκας ήταν ηγετικός και πρώτος σκόρερ της ομάδας του, με 21 πόντους, 9/14 στα δίποντα και 11 ριμπάουντ!