Με τα χίλια ζόρια η ομάδα του Ερντογάν, κέρδισε 81-76 την τελευταία της βαθμολογίας Χατσέτεπε! Στην θέση του βαθμολογικού πίνακα οι γηπεδούχοι (21-4 ρεκόρ), ισόβαθμοι με την Μπάνβιτ, ενώ οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στην τελευταία θέση, με 4-21 ρεκόρ.

Η Χατσέτεπε προηγήθηκε στην περίοδο με 3 πόντους διαφορά (12-15), με την Φενέρ να αντιδρά και να περνάει μπροστά στο σκορ, στη λήξη του ημιχρόνου, με 22-18. Στην επανάληψη, οι παίκτες της Χατσέτεπε έδειχναν ικανοί να κάνουν την… “ζημιά”, αποκτώντας και πάλι το προβάδισμα (46-47 3η περίοδο). Στο 4ο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο μεγάλο “διπλό” (75-74 38′ και 78-76 39′), αλλά οι παίκτες της Φενέρ ψύχραιμοι στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, κράτησαν την πολύτιμη νίκη, που τους διατηρεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας (81-76).

Κορυφαίος για τους νικητές με μεγάλη εμφάνιση, ο Μπάρις Ερμίς με 27 πόντους (3/4 δίπ., 5/7 τρίπ., 6/7 β.), 3 ριμπάουντ και 10 ασίστ σε 35′ συμμετοχής, ενώ για τους φιλοξενούμενους ήταν εξαιρετικός ο Πόλατ Κάγια με 24 πόντους (3/4 δίπ., 5/10 τρίπ., 3/3 β.) και 2 ασίστ σε 38′.

Η 25η αγωνιστική ολοκληρώνετε με τις αναμετρήσεις: Μερσίν – Ανατολού Εφές (αναβλήθηκε σήμερα), Μπεσίκτας – Αλίαγκα (08/04).