Η Παρτιζάν είναι η δεύτερη ομάδα, που πήρε το εισιτήριο για τον τελικό της Αδριατικής λίγκας, αφού επικράτησε της πρώτης στην κανονική διάρκεια Ιγκοκέα με 63-57. Εκεί θα βρει απέναντί της τον αιώνιο Ερυθρό Αστέρα. Αμφότερες οι ομάδες πήραν τα εισιτήρια για την Ευρωλίγκα της επόμενης χρονιάς.

Η Παρτιζάν ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και χάρη στην πολύ καλή της άμυνα προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 17-15. Η Ιγκοκέα όμως ανέβασε την απόδοσή της και σε ένα πολύ κακό κι άστοχο δεύτερο δεκάλεπτο, πήγε στο ημίχρονο στο +2 (25-23).

Στο δεύτερο μέρος ο αγώνας παρέμεινε ντέρμπι, με την Παρτιζάν όμως να έχει τον έλεγχο του αγώνα κι ένα μικρό προβάδισμα (41-40).  Στην τελευταία περίοδο, οι τυπικά φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν, πήραν διψήφια διαφορά πόντων και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν σε μία σχετικά άνετη επικράτηση.