Παράταση ζωής πήρε η Αρμάνι στους τελικούς του ιταλικού πρωταθλήματος, καθώς κέρδισε εντός έδρας με 88-83 τη Σιένα και μείωσε σε 3-1. Τα πράγματα ωστόσο είναι ακόμα δύσκολα για την ομάδα του Μιλάνο, αφού η ομάδα της Τοσκάνης χρειάζεται ακόμα μία νίκη για να στεφθεί πρωταθλήτρια και το επόμενο ματς διεξάγεται στην έδρα της.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και βρέθηκαν να προηογούνται με 24-12 στο πρώτο δεκάλεπτο. Η συνέχεια όμως ανήκε στην Αρμάνι, η οποία είχε τον έλεγχο του αγώνα στην επανάληψη και παρά το ότι η Σιένα μείωσε σε 84-83 στο τελευταίο λεπτό, πήρε τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Γιάννης Μπουρούσης με 19 πόντους και τέσσερα ριμπάουντ, ενώ ο Αντώνης Φώτσης είχε τέσσερις πόντους και τρία ριμπάουντ.

Από τη Σιένα ξεχώρισαν οι ΜακΚάλεμπ και Λαβρίνοβιτς σημειώνοντας 18 και 17 πόντους αντίστοιχα. Ο Νίκος Ζήσης είχε εφτά πόντους, δύο ριμπάουντ και μία ασίστ.