Με το “διπλό” στις αποσκευές της έφυγε η Ούνιξ Καζάν από την έδρα της Καντού νικώντάς τη με 64-70 και με αυτό το +6 απέκτησε τον πρώτο λόγο ενόψει της ρεβάνς.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και προήγηθηκαν στην λήξη του πρώτου δεκαλέπτου με 19-27. Ωστόσο, στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και μείωσαν την διαφορά (38-39 στο ημίχρονο) χωρίς να μπορούν να απειλήσουν περαιτέρω την ομάδα του Πασούτιν. Στο τελευταίο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι άμυνες με το συνολικό σκορ για τις δυο ομάδες να ανέρχεται στο 10-9! Κορυφαίοι για τους Ρώσους ήταν οι Λάνγκφορντ και Μπίκοφ με 14 πόντους ο καθένας, ενώ ο Τζόνσον-Όντομ είχε 15 για τους γηπεδούχους.

Τα δεκάλεπτα: 19-27, 38-39, 55-60, 64-70
Καντού(Σακριπάντι): Τζονσον-Όντομ 15(3), Φελντέιν 12(1), Αμπάς 8(1), Μπλόιζ, Λαγκάνα, Μασπέρο, Τζόουνς 3, Σερμαντίνι 4, Χόλις, Μπούβα 5, Τζεντίλε 7, Γουίλιαμς 10,
Ούνιξ Καζάν(Πασούτιν): Γουάιτ 9(1), Λάνγκφορντ 14(1), Μπίκοφ 14, Λικόντεϊ 2, Πάνιν 3(1), Γκουμπάνοφ, Σολόκοφ 4, Καϊμακόγλου 3(1), Αντίποφ 2, Φρεϊμάνις, Φίσερ 11, Τζέρελς 8 (1)