Τρίτη συναπτή νίκη στο τουρκικό πρωτάθλημα πέτυχε η Νταρουσάφακα ξεπερνώντας το εμπόδιο της Ουσάκ Σπορτίφ με 78-70. Η ομάδα του Ζακ Όγκαστ αφνιδίασε αυτήν του Ντέιβιντ Μπλατ καθώς μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με όπλο την ευστοχία από τα 6.75μ(6/10 τρίποντα) έφτασε να προηγήθηκε με 15-23 για την πρώτη περίοδο και με 9 πόντους στο ημίχρονο(32-41). Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν εντελώς το παιχνίδι έχοντας προβάδισμα ενός πόντου με το τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Νταρουσάφακα σφράγισε την νίκη αυξάνοντας την διαφορά μέχρι και τους 12 πόντους, όμως ένα σερί στο τέλος από την Ουσάκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 78-70.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σκότι Ουίλμπεκιν, ο οποίος σταμάτησε στους 16 πόντους, ενώ σημαντική βοήθεια πρόσφεραν οι Μόερμαν, Άντερσον και Ζίζιτς οι οποίοι πέτυχαν από 13 πόντους ο καθένας. Ο Μπραντ Ουόναμεϊκερ από την πλευρά του έμεινε στους 10 πόντους.

Ο Ζακ Όγκαστ αγωνίστηκε για 22’33” και σταμάτησε στους 9 πόντους και τα 4 ριμπάουντ, ενώ λίγο πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι βγήκε έξω με 5 φάουλ. Κορυφαίοι για τους ηττημένους ήταν οι Χάρισον και ΜακΚίσιτς με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα.