Μία δύσκολη νίκη κατάφερε να πάρει η Φενέρμπαχτσε απέναντι στην Καρσίγιακα, επικρατώντας με σκορ 84-75 και κάνοντας έτσι το 3-1 στο τουρκικό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας του Ζέλικο Ομπράντοβιτς δεν ήταν καλή, με αποτέλεσμα η Καρσίγιακα να καταφέρει να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με σκορ 39-36. Στην επανάληψη όμως η Φενέρ ανέβασε ρυθμό και δείχνοντας μεγαλύτερη συγκέντρωση κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Ντίξον που σημείωσε 16 πόντους.

Ο Κώστας Σλούκας είχε μία πολύ καλή παρουσία, πετυχαίνοντας 10 πόντους και μοιράζοντας 5 ασίστ.

Το “4Χ4” έκανε η αντίπαλος του Άρη στο Basketball Champions League, Μπάνβιτ, επικρατώντας στην παράταση της Μπουγιουκτσεκμετσέ με 79-76 (71-71 κ.α.). Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, όμως στο τέλος οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεσή τους, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί, η Μπάνβιτς σοβαρεύτηκε και πήρε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Κορυφαίος ήταν ο Μούριτς που έκανε double double με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ακολούθησε ο Βίντμαρ με 17π.