Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε στην έδρα της Άνκαρα η Γαλατασαράι η οποία νίκησε με 67-92 και πλέον κυνηγάει με αξιώσεις τις πρωτοπόρους Φενέρμπαχτσε και Μπάνβιτ.

Το παιχνίδι κρίθηκε πριν καν ξεκινήσει με τους παίκτες του Εργκίν Αταμάν να παίρνουν προβάδισμα 20 πόντων (!) με 26-6 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η δεύτερη περίοδος όπως είχε άλλη εικόνα, αλλά η διαφορά δεν κατέβηκε με την Γαλατά να είναι εξαιρετική (31-52 ημίχρονο). Το τρίτο δεκάλεπτο είχε ίδια εικόνα με το πρώτο καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν απίστευτοι στην άμυνα και εκτόξευσαν την διαφορά στο +35 (39-74). Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν λίγο το σκορ με το τελικό 67-92 να έρχεται ξεκούραστα για την Γαλατασαράι.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Πλάις με 16 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Τόμας με 10 πόντους, 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Ντίμπλερ με 15 πόντους.