Μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Γαλατασαράι πέτυχε η Νταρουσάφακα του Ντέβιντ Μπλατ με 87-72. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι από την αρχή μέχρι το τέλος του ματς και επικράτησαν δίκαια. Πλέον η Γαλατά έπεσε σε ρεκόρ 8-5, ενώ η Νταρουσάφακα ανέβηκε στην 5η θέση με ρεκόρ 9-4.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην πρώτη περίοδο και προηγήθηκαν χάρη στην επίθεση τους με 22-18 και παρότι στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν είχαν την ίδια απόδοση κράτησαν το πάνω χέρι στο σκορ με 40-38 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το δεύτερο μέρος ήταν παράσταση για ένα ρόλο των παικτών του Ντέιβιντ Μπλατ σε άμυνα και επίθεση, η τρίτη περίοδος έληξε με 64-58 υπέρ των φιλοξενούμενων, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά ήταν συνεχώς πάνω από τους 10 πόντους με το τελικό 87-72 να αποτυπώνει πλήρως την εικόνα του ματς.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 40-38, 58-64, 72-87