Μία τεράστια νίκη πέτυχε η Μπάνβιτ με 69-68 επί της Αναντολού Εφές στην έδρα της και πλέον είναι μόνη της στην κορυφή του Τούρκικου Πρωταθλήματος με 7 νίκες σε 7 παιχνίδια.

Το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερο θέαμα, παρότι στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν υψηλό με τους γηπεδούχους μπροστά με 24-19. Στην δεύτερη περίοδο όμως όπως και στο υπόλοιπο ματς ο αγώνας ήταν κακός και είχε μόνο άμυνα και τακτική. Η Μπάνβιτ πήγε στα με αποδυτήρια με +6 (39-33), με την Εφές να μην μπορεί να βρει ρυθμό ούτε μέσα από την άμυνα ούτε από την επίθεση. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι παίκτες του Περάσοβιτς έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και κατάφεραν να μειώσουν στο καλάθι (54-52). Στο τελευταίο μέρος του αγώνα η Μπάνβιτ κατάφερε με «νύχια και με δόντια» να κρατήσει το προβάδισμα και να πάρει μία τεράστια νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Τζόρνταν με 24 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ, ενώ από την Εφές ξεχώρισε ο Μπράουν με 19 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Οσμάν με 18 πόντους και 6 ριμπάουντ.