Η Εφές έκανε το 4/4 στο Πρωτάθλημα Τουρκίας μετά την σημερινή της νίκη εντός έδρας επί της αντιπάλου του ΠΑΟΚ στο Champions League, Ουσάκ Σπορτίφ με 86-73. Κορυφαίοι για την ομάδα του Βέλιμιρ Περάσοβιτς ήταν ο Ερτέλ που έκανε ένα εντυπωσιακό double double με 20 πόντους και 11 ασίστ, ο Χάνεϊκατ με 16 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Ντάνστον με 10 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος του αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν προβάδισμα 5 πόντων (19-14), ενώ στη δεύτερη περίοδο όπου καμία από τις δύο ομάδες δεν έπαιξε άμυνα, η Εφές κατάφερε να αυξήσει την διαφορά σε +9 (48-39). Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι πάικτες του Περάσοβιτς μπήκαν με σκοπό να «καθαρίσουν» το ματς από την άμυνα και τα κατάφεραν, αφού δέχθηκαν μόλις 11 πόντους και το σκορ έγινε 65-50. Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και το τελικό σκορ ήταν 86-73.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 48-39, 65-50, 86-73