Εντός έδρας ήττα με 70-62 για την Λιμόζ, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, από την Βιλερμπάν. “Αυτοκτόνησε” η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού, ενώ βρισκόταν μπροστά στο σκορ στο τέλος της 3ης, με 52-39!

Κακό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, με την Βιλερμπάν να προηγείται στην περίοδο, με 13-22. Στην περίοδο, οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη βελτιώθηκαν, καταφέρνοντας να μειώσουν έως την ανάπαυλα, για το 30-35

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με ένα επιμέρους σκορ 22-4, πέρασαν μπροστά 52-39 ( περίοδο) και φαινόταν πως είχαν βάλει τις βάσεις, για μία πολύ σημαντική νίκη. Μάλλον, οι παίκτες της Λιμόζ πίστεψαν πως το παιχνίδι είχε τελειώσει, διότι στο 4ο δεκάλεπτο δεν εμφανίστηκαν στο παρκέ. Δεν εξηγείτε αλλιώς το 0-14 σερί της Βιλερμπάν στην αρχή του δεκαλέπτου και το 10-31 (!) επιμέρους σκορ! Το 52-39, μετατράπηκε σε 70-62 και η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη (13η), έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει και άλλο από τις τελευταίες θέσεις, απέναντι στην της βαθμολογίας Βιλερμπάν!

Κορυφαίοι για τους νικητές ο Τζάκσον με 20 πόντους και ο Τόμπσον με 17. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν, ο Ουαναμέικερ και ο Πλεστίντ με 12 πόντους αντίστοιχα.