Κατώτερη του αναμενομένου εμφανίστηκε η Αρμάνι απέναντι στη νεοφώτιστη Ρέτζιο Εμίλια και ηττήθηκε μέσα στο Μιλάνο με 78-66! Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν απο την αρχή του αγώνα με σκοπό να κάνουν την έκπληξη και πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό προπορευόμενοι με 26-11 στην πρώτη περίοδο και 45-29 στο ημίχρονο!

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 58-54 στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως η ψυχωμένη Ρέτζιο Εμίλια, με αιχμή των Τέιλορ που πέτυχε 23 πόντους πήρε μία σπουδαία νίκη. Από τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Αντώνης Φώτσης με 14 πόντους, ενώ ο Γιάννης Μπουρούσης πέτυχε ακόμα ένα νταμπλ νταμπλ έχοντας 11 πόντους και 11 ριμπάουντ…

Μεγάλη νίκη και για την Αβελίνο του Νταν Μαυραειδή, η οποία κέρδισε με 87-77 τη Μπολόνια. Ο Ελληνας παίκτης είχε 14 πόντους και δύο ασίστ σε 23 λεπτά.