Με τον Γιώργο Μπόγρη να είναι σε πολύ άσχημο βράδυ, η Ανδόρα ηττήθηκε με 58-55 από την Εστουδιάντες, σε ένα ματς που μάλλον δεν… φημίζεται ιδιαίτερα για την καλή επιτελική λειτουργία των δύο ομάδων. Κάπως έτσι, οι γηπεδούχοι πήραν σημαντική νίκη, στο εξ’ αναβολής ματς της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ισπανίας που την απομακρύνει κατά δύο νίκες από τη “ζώνη” του υποβιβασμού.

Πιο δυναμικά είχε μπει η φιλοξενούμενη ομάδα, βέβαια, προηγούμενη με 29-31 στο ημίχρονο, με το σκορ να αλλάζει χέρια, αν και το ματς έδινε εξαρχής την εντύπωση ότι θα κρινόταν στις λεπτομέρειες. Ακριβώς έτσι συνέβη, με τους γηπεδούχους να “χαμογελούν” τελικά. Ο πρώην σέντερ του ΠΑΟΚ, κατέγραψε μόλις δύο πόντους με 1/7 δίποντα, και ένα κόψιμο.