Ισόπαλες με 81-81 αναδείχθηκαν Λιέτουβος Ρίτας και Καρσίγιακα στην Λιθουανία και θα ξεκινήσουν από το «μηδεν» στον επαναλυπτικό αγώνα στη Σμύρνη. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα παίρνοντας μια διαφορά 9 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, την οποία την διατείρησαν μέχρι το ημίχρονο, όμως το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στους Τούρκους που με ένα επιμέρους 18-27, φέραν τον αγώνα στην ισοπαλία. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ένα κλέψιμο του Γκάμπριελ που οδήγησε σε κάρφωμα λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη έγραψε το τελικό 81-81 με τον επαναληπτικό να αναμένεται εντυπωσιακός. Πρώτος σκόρερ για την Λιέτουβος ήταν ο Γκετσεβίτσιους με 19 πόντους ενώ από την άλλη ο Ντιξον είχε 20.

Τα δεκάλεπτα: 30-21, 49-40, 67-67, 81-81.
Λιέτουβος Ρίτας(Nίκολα): Λέσλι, Γιασάιτις, Γιασκεβίτσιους 4, Λουκάουσκις 10(1), Μπάρον, Βελέικα, Λαβρίνοβιτς 5, Γκετσεβίτσιους 19(2), Ορέλικ 18(3), Γιαναβίτσιους 9, Καβαλιάουσκας 14, Μόζερ 2
Πινάρ Καρσίγιακα(Σάρικα): Παλάσιος 8, Χέρσεκ 6, Στρόμπερι 14 (1), Κοκ, Ντίξον 20(4), Βεσέλογλου, Σονσίρμα, Γκάμπριελ 11, Αλτάι, Νάλγκα 2, Ντιέμπλερ 16(4), Σέντουρκ 4.