Εύκολο έργο είχε ο Ερυθρός Αστέρας κόντρα στην Μπουντουτσνόστ, επικρατώντας με 83-62 και «διπλασιάζοντας» τις νίκες του στην Αδριατική Λίγκα. Οι παίκτες του Ντέγιαν Ράντονιτς, με πρωταγωνιστή τον Μάικ Ζίρμπες, απέδειξαν και κόντρα στους Μαυροβουνίους ότι παραμένουν φαβορί για την υπεράσπιση των «σκήπτρων» τους. Στο παιχνίδι, μετά το 39-37 του ημιχρόνου, οι «ερυθρόλευκοι της Σερβίας» πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 20-7 στην τρίτη περίοδο, με το οποίο τελείωσαν ουσιαστικά την υπόθεση νίκης.

Ο Γερμανός σέντερ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 19 πόντους καιο 4 ριμπάουντ, για να ακολουθήσουν ο Γιόβιτς με 11 πόντους και 8 ασίστ και ο Μέκελ με 10 πόντους και 7 ασίστ. Θετικός ήταν ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης με 7 πόντους (3/6 δίποντα, 1/5 βολές) και ένα ριμπάουντ. Για τους φιλοξενούμενους, οι Σέχοβιτς και Γιόζεφ διακρίθηκαν, σκοράροντας από 10 πόντους.