Την δεύτερη ήττα της σε μια εβδομάδα (προήγηθηκε αυτή από την Μακάμπι στο ΤΟΡ-16) γνώρισε η Γαλατασαράι, αυτή την φορά από την Τρανζοσπόρ με 80-93 στην έδρα της, για την 25η αγωνιστική του Τουρκικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά ήταν αρκετά ισορροπήμενο όμως, στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν τα ηνία και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 36-43. Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των γηπεδούχων, δεν άλλαξε κάτι δραματικά στον αγώνα καθώς οι παίκτες του Μάρκοβιτς εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις “χτυπητές” αδυναμίες της Γαλατά και έφτασαν σε μια εύκολη νίκη.

Ο Βελίτσκοβιτς σημείωσε 22 πόντους για τους νικητές ενώ, οι 15 πόντοι του Έρτσεγκ δεν έφταναν για την ομάδα του Αταμάν.