Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, του Δημήτρη Ιτούδη πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στην Αστάνα του Ηλία Παπαθεοδώρου, με σκορ 92-76, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Νικήτα Κουρμπάνοφ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα από το Καζακστάν κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ(21-24), όμως από τη δεύτερη περίοδο και μετά η ΤΣΣΚΑ επέβαλε τον ρυθμό της και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην αντίπαλό της.

Εξαιρετική εμφάνιση για τον ρωσικό σύλλογο πραγματοποίησε ο Νικήτα Κουρμπάνοφ έχοντας συνολικά 26 πόντους, 8/8 σουτ (4/4 τρίποντα) και 6/6 βολές, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Νάντο Ντε Κολό με 16 πόντους.

Για την Αστάνα ξεχώρισε ο Ουσμάν Κρουμπαλί με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Λεωνίδας Κασελάκης πέτυχε 6 πόντους σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Δεκάλεπτα: 21-24, 22-42, 43-75,76-92