Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε δια περιπάτου (104-70) επί της Πιστόια και πέτυχε την ένατη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Όπως γίνεται αντιληπό και από το τελικό σκορ, οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα κι έφτασαν με χαρακτηριστική άνεση στη νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Φοντέκιο με 15 πόντους, ενώ από 14 πόντους είχαν οι Ραντούλιτσα και Μάτσβαν.

Νίκη πέτυχε και η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος, κάμπτοντας την αντίσταση της Καζέρτα με 98-92 στη δεύτερη παράταση! Ο ομογενής γκαρντ ήταν εκ των κορυφαίων της Βενέτσια, έχοντας 19 πόντους (2/4 δίποντα, 4/11 τρίποντα, 3/3 βολές), 6 ριμπάουντ, ενώ ήταν αυτός που -με τρίποντο- έστειλε το ματς στη δεύτερη παράταση (84-84)!