Με τον Λουκάσοφ να κάνει εμφάνιση καριέρας με 17 πόντους, 11 ασίστ, 6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και άξιους συμπαραστάτες τους Πουστόβι (19 π./ 7 ρ./ 3 κλ./ 2 ασ.) και Μπομπρόφ (13 π./ 5 ρ./ 2 ασ.) οι Ουκρανοί κατάφεραν να πάρουν μια σημαντική νίκη απέναντι στους Γεωργιανούς. Η ομάδα του Ηλία Ζούρου είχε σε εξαιρετική μέρα τον Τορνίκε Σενγκέλια (16 π./ 5 ρ./ 7 ασ./ 1 κλ.) αλλά δεν μπόρεσε να τον εκμεταλλευτεί.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Ουκρανούς να παίρνουν γρήγορα ένα προβάδισμα 8 πόντων (0-8) στο παιχνίδι και τους Γεωργιανούς να είναι αναγκασμένοι να κυνηγήσουν στο σκορ. Η ομάδα του Ηλία Ζούρου κατάφερε όμως στο τέλος της πρώτης περιόδου να πλησιάσει στο σκορ και να κλείσει την περίοδο με το σκορ στο 20-21 υπέρ των Ουκρανών. Το δεύτερο δεκάλεπτο όμως ανήκε καθαρά στους Ουκρανούς, με την Γεωργία να δείχνει πως ξεμένει από δυνάμεις, αφού η διαφορά άνοιξε από την αρχή της περιόδου και στο τέλος του ημιχρόνου οι Ουκρανοί είχαν φτιάξει ένα καλό προβάδισμα, της τάξης των 13 πόντων (38-51). Αλλά όπως φάνηκε, οι παίκτες του Ηλία Ζούρου δεν ήταν έτοιμοι να παραδώσουν τόσο εύκολα τα όπλα, αφού το πάλεψαν στην τρίτη περίοδο και κατάφεραν να μειώσουν στους τέσσερις στο τέλος του δεκαλέπτου (63-67). Στην τελευταία περίοδο του αγώνα η διαφορά κυμάνθηκε στους τέσσερις με έξι πόντους, μέχρι η Ουκρανία να πατήσει το πόδι στο γκάζι και να τη μεγαλώσει, φτάνοντας τελικά στην νίκη με 81-88.

Πολυτιμότερος δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον Λουκάσοφ που με 17 πόντους, 11 ασίστ, 6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα ήταν εκπληκτικός και οδήγησε την ομάδα του σε μια σημαντική νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 38-53, 63-67, 81-88

Γεωργία (Ζούρος): Ντίξον 2 (4 ασ.), Γκαμκρελίτζε, Μπόισα, Πατσούλια 17 (5), Τσινσάτζε 6 (3 ρ./ 6 ασ.), Σερμαντίνι 17 (4), Σανάτζε 11 (2), Μαρκοϊσβίλι 11 (4), Μπερισβίλι 1, Σενγκέλια 16 (5 ρ./ 7 ασ.), Μπιτάτζε, Λονταρίτζε.
Ουκρανία (Μούρζιν): Πουστοζβόνοφ 8 (4), Κολτσένκο 7 (2), Λουκάσοφ 17 (11 ασ./ 6 ρ,/ 3 κλ.), Οτβερτσένκο, Λουπόβι 17 (4), Κορνιγένκο, Μπομπρόφ 13 (5), Ζάιτσεφ 3, Πουστόβι 19 (7 ρ./ 3 κλ./ 2 ασ.), Κόνιεφ 4 (1), Μισούλα.