Οργίασε απέναντι στους Ιταλούς ο Μάικλ Ντίξον (28 π./ 2 ρ./ 2 ασ./ 4 κλ.), αλλά οι Ιταλοί κατάφεραν να πάρουν την νίκη με κορυφαίους τους Μπελινέλι (15 π./ 4 ρ./ 2 ασ./ 3 κλ.) και Ντατόμε (14 π./ 5 ρ./ 4 ασ.).

Σαρωτική ήταν η Ιταλία στην αρχή του παιχνιδιού, αφού κατάφερε να περιορίσει την front-line της Γεωργίας, με αποτέλεσμα να πάρει μια πολύ μεγάλη διαφορά στο τέλος της πρώτης περιόδου (10-27). Οι Γεωργιανοί όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησαν αγριεμένοι και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους τρεις (30-33), πριν οι Ιταλοί κάνουν ένα σερί 5-0 και κλείσουν το ημίχρονο στο 30-38. Στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα οι Ιταλοί, διατήρησαν τον καλό τους ρυθμό και κατάφεραν να μεγαλώσουν λίγο ακόμα τη διαφορά και να φτάσουν το σκορ στο 47-58. Η τελευταία περίοδος όμως έκρυβε δραματικό τέλος. Οι Γεωργιανοί κατάφεραν να μειώσουν και να πάρουν προβάδισμα περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος του παιχνιδιού, αλλά ο Ντάνιελ Χάκετ ξαναέβαλε μπροστά τους Ιταλούς. Ο Τζίτζι Ντατόμε στο τέλος με μία σπουδαία άμυνα πάνω στον Γκιόργκι Σερμαντίνι κατάφερε να δώσει την νίκη στην ομάδα τουμε 69-71.

Με διαφορά ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου ήταν ο Μάικλ Ντίξον που με 28 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα έκανε ότι μπορούσε για να δώσει την νίκη στη Γεωργία.

Τα δεκάλεπτα: 27-10, 30-38, 47-58, 69-71.