Ενα όμορφο παιχνίδι προσέφεραν Γαλλία και Βραζιλία, το οποίο βρήκε νικητές τους “τρικολόρ” με 78-74. Το φιλικό προετοιμασίας έδειξε ότι οι δύο ομάδες είναι έτοιμες για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.

Οι Γάλλοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, όμως η εξαιρετική τρίτη περίοδος των Βραζιλιάνων, τους έδωσε προβάδισμα 10 πόντων (65-55), αλλά στο τέλος μίλησε η ποιότητα των Γάλλων, οι οποίοι πήραν μία νίκη που θα τους βοηθήσει ψυχολογικά ενόψει της μεγάλης γιορτής του αθλητισμού.

Για μια ακόμη φορά, ηγέτης των νικητών ήταν ο Τόνι Πάρκερ με 22 πόντους, ενώ ο Ντε Κολό πρόσθεσε 13. Από τη Βραζιλία, Χουέρτας και Νενέ είχαν από 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 41-39, 55-65, 78-74.
ΓΑΛΛΙΑ: Ντε Κολό 13, Ντιό 2, Ζελαμπάλ 10, Πάρκερ 22, Τουριάφ 8, Μποκολό 2, Κασέρ, Ντιαβαρά, Πιετρούς 9, Σεραφίν 8, Τραορέ 4
ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Βαρεχάο 8, Τέιλορ 2, Σπλίτερ 11, Μαρκίνιος 8, Μπαρμπόσα 6, Γκαρσία 5, Τζιοβανόνι 9, Χουέρτας 12, Μασάδο, Νενέ 12, Νέτο, Τόρες 1.