Το απόλυτο στις πρώτες δύο αγωνιστικές του Eurocup εξασφάλισε η Βαλένθια, και μάλιστα με άνεση όπως δείχνει το 87-68 επί της Σαραγόσα. Ο ισπανικός «εμφύλιος» παρέμεινε «θερμός» μόλις για ένα δεκάλεπτο, όταν και το σκορ ήταν 21-20 υπέρ των «Νυχτερίδων», οι οποίες με ένα επιθετικό «κρεσέντο» στη δεύτερη περίοδο πήραν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, συμπληρώνοντας ένα σερί 27-11. Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε εκεί, με τους γηπεδούχους να μην ανησυχούν στη συνέχεια, διατηρώντας πάντα τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο.

Ασταμάτητος ήταν ο Ντούμπλιεβιτς, φτάνοντας στους 24 πόντους, με τους Σαν Εμετέριο και Σούρνα να προσθέτουν από 10. Από το «ναυάγιο» των φιλοξενούμενων, μοναδικός διασωθείς ήταν ο Στέφαν Γέλοβατς με 20 ποντους και πέντε ριμπάουντ.