Ο Yogi Ferrell, που πριν από μερικές ημέρες έλυσε την κοινή του και πολύ σύντομη συνεργασία του με τον Παναθηναϊκό, φαίνεται πως έχει βρει ξανά τον ball hog εαυτού του, με τον πρώην παίκτη του ΝΒΑ να διανύει ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο για λογαριασμό της Cedevita Olimpija κόντρα στη Virtus Bologna για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου του φετινού EuroCup -όπου συμμετέχει και ο Προμηθέας Πατρών.

Συγκεκριμένα, ο Αμερικανός shot maker μετράει 20 πόντους με 5-6 τρίποντα και 6-7 σουτ εντός πεδιάς αλλά και 5 τελικές πάσες στο πρώτο μέρος, δημιουργώντας πληθώρα προβλημάτων στην άμυνα των πρωταθλητών Ιταλίας -με το σκορ να έγκειται στο 53-54 μετά από 20 λεπτά.

Τέλος, αξίζει να αναφερθεί πως από άποψη ελληνικού ενδιαφέροντος, ο Zack Auguste αγωνίστηκε 6 λεπτά μετρώντας μόλις 1 ριμπάουντ σε αυτό το διάστημα, ενώ ο Milos Teodosic είναι ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων με 12 πόντους (3-4 τρίποντα) και 5 ασίστ σε 13 μόλις λεπτά συμμετοχής.