Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε ο τουρκικός «εμφύλιος» μεταξύ Τράμπζονσπορ και Καρσίγιακα, με την ομάδα της Σμύρνης να κάνει… περίπατο από τον Πόντο με 76-43. Το «ντέρμπι» κράτησε ουσιαστικά για 10 λεπτά (16-17), για να πατήσουν το «γκάζι» οι παίκτες του Ουφούκ Σαρίτσα και να πετύχουν επιμέρους σκορ 5-19 στο δεύτερο δεκάλεπτο, βάζοντας εκεί ουσιαστικά για ένα σπουδαίο «διπλό». Στο δεύτερο ημίχρονο, επέκτειναν ακόμη περισσότερο την κυριαρχία τους, φτάνοντας τη διαφορά στο τελικό +33 και, πλέον, περιμένει το αποτέλεσμα του αυριανού (3/2) αγώνα μεταξύ Ρέτζιο Εμίλια και Τρέντο, καθώς στην τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τους Ιταλούς.

Κορυφαίος παίκτης των νικητών ήταν ο Κόλτον Άιβερσον με 14 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ 13 πόντους με τέσσερις ασίστ είχε ο Λάζερικ Τζόουνς. 11 πόντους πρόσθεσε ο Μπρέισι Ράιτ. Για την ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς, από 10 πόντους είχαν οι Άντριγια Στιπάνοβιτς και Νταμιάν Κούλιγκ.