Ο Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην πολωνική Γκορζόφ, επικρατώντας με 85-56 εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική του Eurocup Γυναικών.

Οι «ερυθρόλευκες» της Ελένης Καπογιάννη, φάνηκε να τα βρίσκουν σκούρα στο πρώτο δεκάλεπτο, αφού δεν κατάφεραν να βρουν ρυθμό κλείνοντας την πρώτη περίοδο όντας πίσω στο σκορ με 23-21. Από το δεύτερο δεκάλεπτο όμως ο Ολυμπιακός πάτησε γκάζι και με συνδυασμό την καλύτερη άμυνα που έπαιξαν, πέρασαν μπροστά στο ημίχρονο με 40-34.

Οι Πειραιώτισσες δεν άφησαν το πόδι τους από το γκάζι και εκτόξευσαν την διαφορά σε διψήφια νούμερα με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (60-44). Με την διαφορά να είναι σε υψηλά επίπεδα και τον Ολυμπιακό να ελέγχει πλήρως το παιχνίδι, το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη με το τελικό 85-56.

Πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες αναδείχθηκε η Στέλλα Καλτσίδου με 18 πόντους και πέντε ριμπάουντ, ενώ η Βίκυ Μακαουλάι συνεισέφερε επιπλέον 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 34-40, 44-60, 56-85.